6 maja 2022

Jak dobrać opony do Forda?

Ford to samochód przeznaczony przede wszystkim dla osób ceniących wygodę i ciekawy design. Wkrótce okazało się, że przypuszczenia inżynierów Forda były słuszne i model stał się jednym z najpopularniejszych samochodów na świecie.

Jaki rozmiar opon wybrać do Forda?

Wymieniając opony na nowe sezonowe, kierowcy często zastanawiają się, jaki rozmiar wybrać. Szukając nowych opon należy poczynić następujące przygotowania: rozmiar opon to dane, a bez danych trudno kupić. Rozmiary felg i opon to podstawowa wiedza i można odpowiednio dobrać opony samochodowe, aby zapewnić bezpieczną jazdę. Warto zatem zastanowić się jaki rozmiar opon wybrać do Forda. Pamiętaj jednak, że możesz mieć pewność, że masz odpowiednie opony tylko wtedy, gdy kupujesz samochód w salonie samochodowym. Jednak w przypadku samochodów używanych należy sprawdzić, czy rozmiar opon i indeks prędkości odpowiadają wartościom zatwierdzonym przez producenta samochodu. Jeśli nadal nie jesteś pewien rozmiaru opon samochodowych, skonsultuj się z ekspertem. Na pewno uzyskasz pomoc od serwisu wulkanizacyjnego lub dealera samochodowego Forda.

Opony letnie do Forda

Niezależnie od temperatury lepiej radzi sobie na suchej i mokrej nawierzchni. Argumentami za oponami zimowymi są wczesne przymrozki i nocne przymrozki. Wówczas zamarznięta warstwa wody staje się bardzo niebezpieczną nawierzchnią, a opony zimowe radzą sobie na tym lepiej. Warto jest zatem postawić na opony letnie do Forda. Dlatego używanie opon zimowych w dzisiejszych czasach to nic innego jak postępowanie zgodnie z następującą zasadą: zawsze gwarantujemy wcześniejsze ostrzeżenie. Nawet kosztem osiągów jazdy na suchej i mokrej nawierzchni jest większa przyczepność, gdy przypadkowo pojawi się mróz lub śnieg (to znaczy, że nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni). Pamiętajmy o tym stawiając na opony letnie do Forda.

Opony zimowe do Forda

Z założenia opony zimowe radzą sobie w różnych warunkach pogodowych. Temperatury dodatnie to niskie, mróz, śnieg, błoto – zima to okres, w którym opony samochodowe muszą ciężko pracować, aby utrzymać samochód na wyznaczonym przez kierowcę torze. Pamiętajmy o tym decydując się na opony zimowe do Forda. Dlatego przy produkcji opon zimowych wykorzystuje się specjalnie dobraną mieszankę gumową, która sprawdza się w niskich temperaturach (czyli gdy opony letnie są przebarwione). Mieszanka to nie wszystko, dla zapewnienia dobrej przyczepności bieżnik zastosowany przez producenta jest zupełnie inny od opon letnich. Na śniegu efekt rzeźbienia zimą jest bardzo dobry, ale ponieważ powierzchnia styku z podłożem jest niewielka, na „czystej” drodze kolor nie będzie tak bogaty. Opony zimowe wykazują wtedy ograniczoną przyczepność, dodatkowo emitują nieprzyjemne odgłosy i nieznacznie zwiększają średnie spalanie.

Zobacz jakie opony do Forda kupisz w sklepie Oponyprofi ->

Jakie opony do Forda wybrać?

Opony całoroczne stały się ostatnio przedmiotem dyskusji i sporów między klientami a serwisami oponiarskimi. Oczywiście producenci opon i centra serwisowe chcą, aby klienci kupowali i wymieniali opony na opony sezonowe. Szczególnie w warsztacie, w którym opony są montowane i wyważane, każdy klient korzystający z opon sezonowych może zarobić około 100 zł rocznie. W skali globalnej więcej korzyści od takich użytkowników czerpią również producenci opon. Zatem każdy z nas musi zastanowić się jakie opony do Forda wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.