14 listopada 2020

Jak dobrać opony do Hyundai?

Nie zaleca się stosowania opon o różnych rozmiarach w samochodach, zwłaszcza gdy mówimy o dwóch różnych oponach na tej samej osi. Zakładanie większych lub mniejszych opon po jednej stronie samochodu sprawi, że jazda będzie niezwykle trudna. Pojazd zacznie ściągać w jedną stronę, a siła działająca na zawieszenie może szybko je zużyć lub uszkodzić.

Jaki rozmiar opon wybrać do Hyundai?

Przy doborze rozmiaru opon na etapie projektowania nowego samochodu producent przyjmie dopuszczalne obciążenie pojazdu i na jego podstawie dobierze indeks nośności. Specyficzne indeksy mogą pojawiać się w oponach o różnych średnicach siedzeń, szerokościach i wysokościach profili. Oczywiście należy wziąć pod uwagę ograniczenia konstrukcji i właściwości pojazdu. Producent musi wybrać najbardziej odpowiedni rozmiar dla danej konstrukcji. Podczas jazdy opony i felgi nie mogą kolidować z częściami nadwozia, zawieszeniem lub układem hamulcowym. Wymagana jest wystarczająca ilość miejsca w nadkolu. Obręcz nie może stykać się z tarczą hamulcową lub elementami zawieszenia. Przy wyborze rozmiaru opon pamiętaj o przestrzeganiu zaleceń producenta. Należy ściśle przestrzegać specyfikacji dotyczących prędkości, nośności i średnicy zewnętrznej. Zwróć także uwagę na szerokość. Nie może być za duży ani za mały. Nieprawidłowy dobór rozmiaru może skutkować zmniejszeniem osiągów i komfortu jazdy. Może to mieć również negatywny wpływ na zużycie części samochodowych.

Zobacz jakie opony do Hyundaia kupisz w sklepie Oponyprofi.pl!

Opony letnie do Hyundai

Opony letnie to najczęściej używane opony w Polsce. Opon letnich używamy co najmniej od sześciu miesięcy, dlatego warto dowiedzieć się więcej o tych oponach. Opony letnie są dostępne w wersjach budżetowych, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. W zależności od rodzaju posiadanego auta i wielkości naszego portfolio produktowego dysponujemy szeroką gamą opcji, od najtańszych opon chińskich po najdroższe opony premium wiodących producentów. Nie ma wątpliwości, że nie warto kupować używanych opon, bo nikt nie może sprawdzić, dlaczego poprzedni kierowca się poddał.

Opony zimowe do Hyundai

Świadomość posiadania wysokiej jakości opon zimowych gwarantuje dobry sen każdemu kierowcy. Jednak zanim zaczniesz obliczać produkt, na który chcesz postawić i jakie dane są zawarte w etykiecie opony, upewnij się, że dokładnie wiesz, czego szukasz. Bezpieczeństwo Ciebie i Twoich bliskich będzie zależeć od tego, jaką oponę zimową wybierzesz.

Jakie opony do Hyundai wybrać?

Wybierz oponę, która odpowiada Twoim potrzebom. Na zaśnieżonych, mokrych lub błotnistych nawierzchniach węższe opony zachowują się lepiej. Nie są podatne na narty wodne, mają niski opór toczenia i zmniejszają ryzyko poślizgu. Niestety szerokie opony są bardziej podatne na jazdę na nartach wodnych i gorzej radzą sobie z koleinami, a zimą zazwyczaj tworzą się one na śniegu. Natomiast latem sprawdzą się szerokie opony, przy dobrej pogodzie kierowca zwiększy prędkość, co z kolei wymaga lepszych skrętów i krótszej drogi hamowania – zapewniają to szerokie opony. Użytkownicy samochodów mogą pomyśleć, że opony zimowe powinny być węższe niż opony letnie. Potencjał opon samochodowych można porównać przynajmniej na dwa sposoby. Pierwszym źródłem wiarygodnych danych jest etykieta opony, która jest wymogiem Unii Europejskiej. Biorąc pod uwagę charakterystykę jezdną, dostarcza informacji o przyczepności opony na mokrej nawierzchni, która jest prezentowana w postaci jednego z siedmiu poziomów jakości. Niestety wiąże się to również z dłuższą drogą hamowania i słabą przyczepnością na zakrętach. Obecnie opony zimowe produkowane są według nowoczesnej technologii, co oznacza, że ​​w rzeczywistości przynajmniej w miastach nie ma potrzeby zmiany rozmiaru opon podczas sezonowych zmian. Jedynym wyjątkiem może być sytuacja, gdy najczęściej podróżujemy po drogach bez śniegu, na przykład na wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *