6 maja 2022

Czy warto kupić opony używane?

Wszelkie uderzenia, pęcherze i nacięcia na gumie podczas pracy powinny przyciągnąć Twoją uwagę. Może to być również spowodowane nieprawidłowym lub niedopasowanym montażem między oponą a modelem samochodu. Ta zmiana wskazuje, że konstrukcja jest uszkodzona i opony wymagają wymiany.

Jak rozpoznać opony używane?

Czasami podczas jazdy wyczuwalne są nierówności: samochód zjeżdża z toru lub wibracje przenoszone są na kierownicę. Jednak, aby temu zapobiec, należy od czasu do czasu sprawdzać stan kół i zapewnić bezpieczeństwo sobie i pasażerom. Twoja wyobraźnia powinna być spowodowana wybuchem uszkodzonej opony przy prędkości ponad 100 km / h. Sygnał ostrzegawczy obejmuje również wszelkie mikropęknięcia i odpryski gumy. Co prawda nie spowodują spadku ciśnienia w oponach, ale nie mogą zagwarantować bezpieczeństwa. Tego typu uszkodzenie zwykle występuje z powodu złego przechowywania opon lub z powodu starzenia.

Ile kosztują opony używane?

Być może kupowanie u Ciebie opon zależy od atrybutów każdego modelu. Twój typ to opona z nowoczesnym wzorem bieżnika, znakomitymi osiągami na mokrej nawierzchni i krótszą drogą hamowania. Te cechy są dobrze przyjmowane przez producentów, ale tylko w przypadku nowych opon. Jeśli znajdziesz taki komplet używanych opon, będziesz miał szczęście. Do Ciebie należy decyzja czy jesteś osobą ceniącą oszczędności czy też wybierzesz nowatorską i bezpieczną opcję. Alternatywą między tymi dwoma opcjami jest skorzystanie z ofert firm, które produkują nowe opony, ale są tańsze. Będziesz mógł sprawdzić wszystkie parametry zalecane przez producenta. Będziesz mieć również gwarancję, że unikniesz niepotrzebnych wydatków, a ta wygodna cena nie wpłynie znacząco na grubość portfela w porównaniu z używanymi oponami.

Czy warto kupić opony używane?

Obecnie istnieją sklepy internetowe, w których można kupić używane opony. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Czasami za komplet opon płacisz tyle samo, co za nową oponę. Zużyte opony mogą spowodować nagłe awarie i uszkodzenie innych części samochodowych. Takie opony mogły być zużyte, nieprawidłowo naprawione lub przechowywane w niewłaściwej temperaturze. Opony, które na pierwszy rzut oka wydają się być w dobrym stanie, mogą mieć ukryte wady, które mogą powodować poważne konsekwencje w warunkach drogowych. Takie opony mogą pęknąć podczas jazdy i spowodować poważne wypadki.

Jakie opony używane wybrać?

Decydując się na wymianę kompletu opon w swoim samochodzie, zaczęliśmy badać rynek. Szukamy prawdziwych okazji i najlepszych cen na używane opony latem i zimą. Z gotowej listy wynika jednak, że korzyści płynące z kupowania opon używanych powodują, że często stajemy się ofiarami działań promocyjnych. Nagle okazuje się, że chwalony przez sprzedawcę model poślizgnął się na deszczu, a droga podczas awaryjnego hamowania stała się tak długa, że ​​się ślini. Kupowanie opon używanych jest zawsze ryzykowne. Lista rzeczy do sprawdzenia przy zakupie opon z rynku wtórnego jest długa. Najlepiej posłuchać profesjonalistów, którzy potrafią dostrzec ukryte wady amatorów.

Na co zwracać uwagę wybierając opony używane?

Minimalna głębokość bieżnika używanych opon zimowych nie może być mniejsza niż 4 mm. To założenie, że pojazd nie traci właściwości kierowniczych na oblodzonych i zaśnieżonych drogach. Minimalna wartość 1,6 mm jest niebezpieczna dla bezpieczeństwa Twojego i innych uczestników ruchu drogowego. Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na układ płatków oraz mieszankę. Dobre opony zimowe są miękkie. Bieżnik używanych opon samochodowych powinien mieć specjalną konstrukcję, aby skutecznie odprowadzać wodę. Kiedy wzrasta ryzyko jazdy na nartach wodnych, ma to kluczowe znaczenie w deszczowej poświacie. Aby temu zapobiec, głębokość bieżnika nie powinna być mniejsza niż 3 mm i nie powinna zginać się pod naciskiem palców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.