3 sierpnia 2022

Jakie opony wybrać do Hondy Civic?

Już od blisko 60 lat japoński producent Honda Motor zaskakuje nas swoją kreatywnością w produkowaniu samochodów. Ten największy na świecie producent silników raz po raz prezentuje pojazdy, które zachwycają kierowców na całym świecie. Tak też było w przypadku Hondy Civic – kompaktowego samochodu osobowego produkowanego od 1972 roku. Jest to bezpośredni następca modeli N360 oraz N600. Samochód niecałe dwa lata po premierze zdobył brązowy medal w konkursie na Europejski samochód Roku 1974. Od 2015 roku produkowana jest dziesiąta generacja pojazdu, która od 2017 roku oferowana jest w Europie. Jakie opony dobrać do najnowszej Hondy Civic?

Jaki rozmiar opon wybrać do Hondy Civic?

W przypadku Hondy Civic X Sedan 1.5 japoński producent fabrycznie zamontował opony w rozmiarze 215/50 R17. Na szczęście nie jest to jedyny rozmiar, który możemy stosować. Z powodzeniem powinny także pasować opony w rozmiarach 215/55 R16 235/40 R18 215/35 R19. Rozmiar opon może różnić się w zależności od rocznika czy generacji, na którą się zdecydujemy. Warto zatem sprawdzić rozmiar na obecnych oponach lub dopytać o to w autoryzowanym serwisie Hondy. Pamiętajmy, że nieprawidłowo dobrane opony mogą stanowić poważne zagrożenie na drodze zarówno dla kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jakie opony dobrać do Hondy Civic?

Na rynku mamy dostępną całą gamę opon zimowych do Hondy Civic. Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest Nokian WR Snowproof P. Ten fiński producent od lat produkuje jedne z najlepszych opon zimowych na rynku. Wszystko za sprawą testowania ich w surowych, skandynawskich warunkach. Model WR Snowproof P spełnia wszelkie normy unijne dotyczące opon zimowych, a wykorzystanie innowacyjnej mieszanki gumy, pozwoliło stworzyć oponę o zwiększonej przyczepności i niskich oporach toczenia. Specjalnie zaprojektowany bieżnik i gęste lamele znacznie poprawiają komfort prowadzenia na zaśnieżonej nawierzchni oraz ułatwiają wykonywanie wszelkich manewrów na drodze. Jeśli szukamy jednak czegoś bardziej ekonomicznego, dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po opony Kormoran Snow. Marka ta od lat specjalizuje się w produkcji opon klasy ekonomicznej. Jest to marka o polskich korzeniach, obecnie wchodząca w skład koncernu Michelin. Dzięki licznym lamelom Kormoran Snow dobrze wgryza się w śnieg, ułatwiając jazdę nawet po bardzo zaśnieżonej nawierzchni. Co prawda, opony te nie charakteryzują się najniższymi oporami toczenia, jednak w tym segmencie cenowym jest to jedna z najlepszych i najpopularniejszych opon.

Co w przypadku opony letnich do Hondy Civic? W klasie ekonomicznej na uznanie zasługuje inna wywodząca się z polski marka. Dębica Presto UHP 2 oferuje doskonały stosunek ceny do jakości. Model ten gwarantuje nie tylko stosunkowo niskie opory toczenia, ale także doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni nawet przy dużej prędkości. Asymetryczna rzeźba bieżnika niezwykle pozytywnie wpływa na jakość prowadzenia pojazdu wyposażone w ogumienie tej marki. W przypadku opon z segmentu premium – koniecznie warto rozważyć zakup ogumienia marki Dunlop SP Sport Bluresponse. Model ten już od 8 lat doskonale przechodzi niezależne testy bezpieczeństwa wykonywane przez największe niemieckie automobilkluby. Opony zyskują dobre noty m.in. w testach ADAC, TCS czy Auto Bild. Wspomniane ogumienie nie tylko charakteryzuje się bardzo wysokimi indeksami nośności i prędkości, ale także dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii dostarczanej przez Goodyear, gwarantują komfortową i bezpieczną jazdę nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.