6 maja 2022

Jak dobrać opony do Range Rover?

Range Rover to legenda rynku motoryzacyjne. Model ten produkowany jest już od ponad 50 lat i przez ten czas doczekał się pięciu generacji. Pierwsze odsłony klasyfikowane były jako SUV klasy średniej. Dziś marka ta coraz częściej utożsamiana jest z klasą wyższą. Niezależnie od tego, której generacji Range Rovera posiadamy, powinniśmy pamiętać, że jeśli chcemy, aby auto było sprawne przez lata, musimy o nie odpowiednio dbać. Ważny jest m.in. odpowiedni dobór ogumienia, który ma ogromny wpływ na komfortową i bezpieczną jazdę.

Jaki rozmiar opon wybrać do Range Rover?

Land Rover w swoich brytyjskich fabrykach przy produkcji Range Rovera korzystał z ogumienia w rozmiarze 235/70 R16, 235/65 R17, 255/60 R18, 255/50 R19, 255/50 R20. Opcjonalnie stosuje się także rozmiary 275/40 R20, 255/55 R19, 235/65 R18, 255/55 R18, a nawet 255/65 R16. Najbezpieczniejszym wyborem jest zakup opon w tym samym rozmiarze, z którego aktualnie korzystamy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwość co do zakupu opon w danym rozmiarze – warto temat ten omówić z autoryzowanym serwisem Land Rovera. Informacje na temat rozmiaru znajdziemy także w instrukcji obsługi pojazdu.

Jakie opony do Range Rover wybrać?

Na rynku znajdziemy Opony letnie do Range Rover w każdym przedziale cenowym. Posiadając takiej klasy samochód, nie warto jednak oszczędzać na ogumieniu, gdyż ma on nieoceniony wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Na szczęście także w klasie premium wybór nie ogranicza się jedynie do kilku modeli. Na uwagę zasługują m.in. Nokian Powerproof SUV czy Continental PremiumContact 6. Niezależnie, czy finalnie zdecydujemy się na wybór ogumienia fińskiej czy niemieckiej produkcji, możemy być pewni, że opony też dobrze poradzą sobie podczas jazdy w trakcie ulewnego deszczu.

Obie te marki osiągały bardzo dobre wyniki w niezależnych testach bezpieczeństwa. Do produkcji tych opon wykorzystano wysokiej klasy mieszanki gumowe, a sama rzeźba bieżników została zaprojektowana w przemyślany sposób. Na wybór tych marek powinny zdecydować się osoby, dla których ważne jest zarówno bezpieczeństwo, jak i wysoki komfort jazdy. Opony te cechują się podobnymi, stosunkowo niskimi oporami toczenia oraz identycznym indeksem nośności. Nokian Powerproof SUV odznacza się ponadto bardzo wysokim indeksem prędkości. Obie te marki są godne polecenia i śmiało mogą ze sobą konkurować na każdym polu.

Opony zimowe do Range Rover

Z kolei w przypadku opon zimowych możemy sięgnąć m.in. po marki Vredestein Wintrac PRO lub Pirelli Scorpion Winter. Ogumienie to dobrze radzi sobie podczas prowadzenia po śniegu i błocie pośniegowym oraz cechuje się krótką drogą hamowania na mokrych nawierzchniach. Zastosowana mieszanka gumowa sprawia, że opony te są wytrzymałe i świetnie spełniają swoje role w niskich temperaturach i trudnych warunkach atmosferycznych.

Zimowa aura w Polsce bywa kapryśna, dlatego warto wybrać opony wszechstronne, oferujące wysokie poczucie bezpieczeństwa oraz nieprzeciętny komfort jazdy. Pamiętajmy, że wybór odpowiedniej jakości opon może uratować nas od wypadku lub kolizji. Nieprzewidywalne zdarzenia drogowe mogą za sobą nieść nie tylko uszkodzenie pojazdu, ale także zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.