Nie masz konta? Zarejestruj się

Dzisiaj jest Wtorek, 22 maja 2012



CarFocus.pl » Nowości Rozmiar tekstu: A A A

Elektryczna RAV4 od początku 2012 roku

Tagi: toyota, rav4, elektryczne Dodano 2011-08-09
Fabryka Toyoty w Woodstock w Kanadzie będzie miejscem, w którym od początku 2012 roku elektryczny układ napędowy – produkowany w zakładach Tesli w Palo Alto w Kalifornii – będzie montowany w nowej Toyocie RAV4 EV. Elektryczna wersja tego auta będzie powstawała na tej samej linii produkcyjnej, co spalinowa RAV4.

– „Połączone zespoły Toyoty i Tesli uzgodniły, że elektryczna RAV4 będzie powstawać na tej samej linii produkcyjnej co tradycyjna, benzynowa wersja RAV4. Pozwoli to uprościć proces produkcji i zagwarantuje najwyższy poziom kontroli jakości” – powiedział Ray Tanguay, prezes fabryki TMMC.

Toyota zapłaci Tesli ok. 100 milionów dolarów w zamian za opracowanie i dostarczenie na potrzeby projektu RAV4 EV kompletnego układu napędowego, obejmującego silnik elektryczny, akumulatory, skrzynię biegów, oraz zespół sterujący elementami układu.

Pojazd będzie sprzedawany w Stanach Zjednoczonych od 2012 roku, podobnie jak iQ. W tym czasie w Polsce pojawi się nowy Prius+ oraz Prius Plug In.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
Uwaga, jesteś niezalogowany. Twoje komentarze będą anonimowe!

Wypełnij ankietę

Czy planujesz zakup opon w tym sezonie?

Tak, planuję kupić nowe opony

Tak, ale kupię używane

Nie, zmienię na opony z zeszłego sezonu

Nie, będę dalej jeździć na zimowych

Nie, jeździłem zimą na letnich i będę dalej z nich korzystać

Nie, jeżdżę na oponach wielosezonowych

Zobacz film

Wyszukiwarki

Wyszukiwarka warsztatów

Dodaj Swój warsztat/sklep do bazy

Dodaj warsztat / sklep

Wyszukiwarka części samochodowych

Wyszukiwarka części do samochodów osobowych

Wyszukiwarka samochodów

Szukaj samochodu

Dodaj ogłoszenie

Obserwuj nas

Przydatne linki