9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do Audi?

Audi to jedna z najpopularniejszych, niemieckich marek samochodowych. Obecnie należy do koncernu Volkswagen AG. Auta te słyną z nienagannego designu, luksusowego wyglądu i niezawodności. Jednym z najpopularniejszych modeli tej marki jest Audi A4 – samochód osobowy średniej klasy produkowany już od ponad 25 lat. Od 2015 roku produkowana jest już jego piąta generacja i nadal cieszy się ona ogromną popularnością. Najnowsza generacja z powodzeniem rywalizuje na rynku motoryzacyjnym z BMW serii 3, Mercedesami klasy C czy modelem Volvo S60. Choć Audi słyną z niezawodności, warto pamiętać o odpowiednim ogumieniu, zwłaszcza w Polsce, przy tak zmiennych i czasem ekstremalnie różnych warunkach atmosferycznych. Jakie opony do Audi A4 wybrać?

Jaki rozmiar opon wybrać do Audi?

W Audi A4 fabrycznie są montowane opony o rozmiarze 195/65 R15, 225/55 R16, 225/45 R17. Zwłaszcza w przypadku nowych modeli, warto podpytać specjalistów o opony, które posiadają homologacje do Audi A4. Dzięki temu będziemy mogli osiągać jeszcze lepsze wyniki na drodze, co przełoży się nie tylko na nasz komfort jazdy, ale także na bezpieczeństwo.

Jakie opony do Audi wybrać?

Jeśli chodzi o opony letnie do Audi A4, nie sposób nie wspomnieć o ogumieniu Goodyear Efficientgrip Performance 2. Opony te są jednymi z najchętniej polecanych przez internautów. Dlaczego? Dzieje się tak, gdyż model ten charakteryzuje się niezwykłą skutecznością hamowania na mokrej nawierzchni, świetnie radzi sobie na zakrętach a przy tym charakteryzuje się bardzo niskimi oporami toczenia, co wpływa niezwykle pozytywnie na ekonomikę jazdy. Ciężko znaleźć drugą oponę, która charyzuje się aż tak dobrymi i zbilansowanymi osiągami. Jeśli jednak szukamy czegoś tańszego, warto sięgnąć po opony Imperial Ecodriver 5. Nie są może one aż tak zaawansowane technologicznie jak Goodyear, ale są sporo tańsze i oferują doskonały stosunek ceny do jakości. Ogumienie to dobrze radzi sobie podczas hamowania na mokrych nawierzchniach, a także charakteryzuje je długi czas eksploatacji. To dobre rozwiązanie, jeśli szukamy ekonomicznych alternatyw.

W przypadku opon zimowych do Audi A4, szczególnie polecane jest ogumienie Michelin Alpin 6. Ten francuski producent już od 130 lat zajmuje się produkcją ogumienia. Dzięki dekadom doświadczeń, model ten charakteryzuje się wysokim poziomem trakcji i doskonale radzi sobie w zimowych, europejskich warunkach. Model Alpin 6 jest jednym z najwyżej ocenianych pod względem hamowania na śniegu i mokrych nawierzchniach. Producent zadbał także o wysokiej klasy, innowacyjną mieszankę gumy, zapewniając tym samym niezwykłą trwałość opon. Neco tańsze, lecz nadal doskonałej jakości są opony Bridgestone Blizzak LM001. Model ten od lat jest polecany w testach ADAC czy TCS. Ten japoński producent od wielu lat charakteryzuje się doskonałą jakością zapewniającą maksimum osiągów. Jak na zimowe opony przystało – są one testowane w najsurowszych, skandynawskich warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *