9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do samochodu Eagle?

Eagle to nieistniejąca już marka samochodów osobowych i sportowych, która na przełomie lata osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku należało do koncernu Chrysler. W 1998 roku przedsiębiorstwo podjęło decyzję o likwidacji tej marki, gdyż zarząd nie był zadowolony z liczby sprzedawanych samochodów. W ciągu 10-letniej historii marki inżynierowie Eagle wypuścili dziesięć modeli. Wśród nich był m.in. Eagle Talon – samochód sportowy klasy kompaktowej, który był produkowany do ostatnich dni marki.

Eagle Talon doczekał się dwóch generacji. Model ten stosunkowo rzadko możemy spotkać na europejskich drogach, jednak zdarzają się pasjonaci, którzy lubią podróżować takimi klasykami. Z racji tego, że ostatnie samochody Eagle wyjechały z fabryk ponad 25 lat temu, warto odpowiednio zadbać o egzemplarz, który już posiadamy – także w zakresie ogumienia. Jakie opony do Eagle wybrać?

Jaki rozmiar opon wybrać do Eagle?

W przypadku Eagle Talon 2.0i z rocznika 1998 amerykańscy inżynierowie fabrycznie stosowali opony w rozmiarze 195/70R14. Opcjonalnie dobrze sprawdza się także ogumienie 195/65R15 oraz 205/55R16. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy dany rozmiar będzie kompatybilny z naszym pojazdem, informacje te warto zweryfikować w instrukcji obsługi pojazdu lub u specjalisty.

Opony letnie do Eagle

W rozmiarze 195/70R14 na rynku motoryzacyjnym znajdziemy ogumienie różnej klasy, jednak warto wybierać opony spełniające jak najwyższe standardy bezpieczeństwa. W przypadku opon letnich na wyróżnienie zasługuje m.in. Uniroyal RainExpert 5. Model ten zapewnia doskonałą trakcję podczas jazdy na suchej i mokrej nawierzchni. Opony Uniroyal RainExpert 5 charakteryzują się cichą jazdą, dobrą przyczepnością oraz długowiecznością. To doskonały wybór dla tych, którzy nie lubią przepłacać za opony. Model ten cechuje się bowiem doskonały stosunkiem jakości do ceny. Alternatywnie warto rozważyć wybór ogumienia Hankook Kinergy Eco 2 K435. Ten koreański producent wchodzi obecnie w skład francuskiego koncernu Michelin, dzięki czemu ma stały dostęp do najnowocześniejszych technologii w przemyśle oponiarskim. Szerokie bloki bieżnika i liczne rowki bardzo dobrze odprowadzają wodę spod kół, redukując ryzyko wystąpienia zjawiska akwaplanacji.

Opony zimowe do Eagle

W ofercie Hankook znajdziemy także świetniej jakości opony zimowe. Hankook Winter i*cept RS W442 spełniają restrykcyjne unijne normy w zakresie ogumienia zimowego oraz gwarantują komfort i bezpieczeństwo podczas codziennych podróży. Dzięki zastosowaniu kierunkowego bieżnika opona bardzo dobrze zachowuje się podczas jazdy po śniegu, błocie pośniegowym, a także na mokrej i suchej nawierzchni. Niskie opory toczenia wpływają z kolei na niższe zużycie paliwa, jak i samej opony. Alternatywnie warto sięgnąć po model Nexen Winguard Snow’G WH2 – południowokoreańską markę, która notuje bardzo dobre wyniki w niezależnych testach bezpieczeństwa. To świetny wybór zwłaszcza dla osób mieszkających w mieście, które wykorzystują pojazd głównie do dojazdu do pracy i na zakupy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *