9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do Alfa Romeo?

Włoska motoryzacja od ponad stu lat cieszy się sławą i uznaniem wśród amatorów samochodów wysokiej klasy. Jednym z najpopularniejszy włoskich producentów samochodów sportowych, luksusowych oraz wyścigowych jest Alfa Romeo. Niezależnie od tego, na jaki model tego włoskiego producenta się zdecydujemy, podobnie jak w przypadku pojazdów innych marek, ogromne znaczenie odgrywa ogumienie. Jakie opony do Alfa Romeo wybrać? Które ogumienie sprawdzą się najlepiej w przypadku jednego z najpopularniejszych modeli – Alfa Romeo Stelvio?

Jaki rozmiar opon wybrać do Alfa Romeo?

W przypadku modelu Alfa Romeo Stelvio producent oryginalnie montuje opony o rozmiarze 225/65/R17. Opcjonalnie możemy stosować również ogumienie o wymiarach 235/65/R17, 235/60/R18, 235/55/R19, 255/45/R20. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości odnośnie tego, jakie opony dobrać do naszego modelu lub wyposażenia, a nie możemy odczytać go ze starych opon – najlepiej skonsultować się z autoryzowanym serwisem lub doświadczonym doradcą klienta w salonie oponiarskim.

Opony letnie do Alfa Romeo

Opony letnie muszą dobrze sobie radzić zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. W europejskim klimacie trudno przewidzieć jak bardzo ulewne będzie zbliżające się najbliższe lato, warto zatem szukać ogumienia charakteryzującego się uniwersalnymi osiągami. Spośród modeli klasy średniej, na pewno warto zwrócić uwagę na ogumienie marki Uniroyal RainExpert 3. Model ten świetnie sprawdza się w SUV-ach, zapewniając bezpieczną jazdę nawet w trakcie ulewnych deszczy. Innowacyjny projekt bieżnika sprawia, że możemy zapomnieć o aquaplaningu, gdyż kanaliki bieżnika świetnie odprowadzają wodę na zewnątrz, zapewniając nie tylko świetną przyczepność, ale także krótką drogę hamowania. Opona co prawda nie charakteryzuje się najniższymi oporami toczenia, ale jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu możemy z niej korzystać przez wiele sezonów. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii produkcji zapewnianej przez Continentala.

Jeśli szukamy opon klasy premium, modelem wartym uwagi na pewno będzie Pirelli Scorpion Verde. Tego włoskiego producenta nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż produkcją wysokiej klasy ogumienia zajmuje się już blisko od 150 lat. Opony Pirelli Scorpion Verde od lat notują dobre wyniki w niezależnych testach niemieckich automobilklubów, zapewniając kierowcom SUV-ów doskonałe prowadzenie, bezpieczną jazdę i świetne wyniki zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. W trakcie produkcji producent zadbał także o ograniczenie szkodliwego wpływu ogumienia na środowiska, mimo wykorzystania wysokiej klasy materiałów – opony te są zatem nie tylko wytrzymałe, ale i ekologiczne.

Opony zimowe do Alfa Romeo

Kupując opony na lato, warto pomyśleć już o zimowym ogumieniu. W przypadku zakupu opon Pirelli Scorpion Verde dobrym pomysłem jest także wybór ich zimowego kuzyna – Pirelli Scorpion Winter. Również ten model charakteryzuje się bardzo dobrymi wynikami w niezależnych testach bezpieczeństwa. Kierowcy zwracają uwagę, że opona dobrze zachowuje się nawet na ostrych zakrętach i zachowuje świetną przyczepność w każdych warunkach pogodowych. Kierowcy, którzy są zwolennikami opon łączących dobre osiągi z niewygórowaną ceną, powinni zwrócić uwagę Imperial Snowdragon SUV. Jak sama nazwa wskazuje, opony tego producenta doskonale sprawdzą się wśród SUV-ów. Ogumienie to spełnia wszelkie normy Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Wielu kierowców zwraca uwagę, że choć nie byli przekonani do ogumienia azjatyckich producentów, Imperial spełnia wszelkie oczekiwania ekonomicznego segmentu oponiarskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *