9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do Mercedesa?

Mercedes-Benz to jedna z najstarszych marek samochodów osobowych na świecie. Mimo że początki przedsiębiorstwa sięgają już lat 80. XIX wieku, to spółka produkcję pierwszych samochodów rozpoczęła dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Obecnie Mercedes jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie.

Jedną z popularnych linii tego niemieckiego producenta jest Mercedes-Benz klasy A. Są to samochody klasy kompaktowej produkowane już od blisko 25 lat. Modele te cieszą się sporą popularnością na polskich drogach. W 2018 roku odbyła się premiera czwartej generacji pojazdu. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na egzemplarz z salonu, czy może postawimy kupić używany samochód – koniecznie musimy zadbać o odpowiednie ogumienie. Jakie opony do Mercedesa wybrać?

Jaki rozmiar opon wybrać do Mercedesa?

W zależności od generacji lub wyposażenia, na który się zdecydujemy, w przypadku Mercedes-Benz klasy A fabrycznie stosowane są opony w rozmiarze 185/55 R15, 185/65 R15, 195/50 R15, 195/65 R15, 195/50 R16, 195/55 R16, 205/55 R16, 205/50 R17, 215/45 R17 i 225/45 R17. W związku z dość szerokim wachlarzem rozmiarów, najlepiej sprawdzić go w instrukcji obsługi pojazdu. Jeśli jest to niemożliwe, rozmiar możemy wyczytać z opony lub uzyskać informacji w autoryzowanym serwisie Mercedesa. W przypadku modelu IV generacji w hatchbacku – najlepiej wybrać opony w rozmiarze 205/60 R16.

Opony zimowe do Mercedesa

Wielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie. To właśnie z tego powodu opony z segmentu premium cieszą się tak dużą popularnością. Wśród opon zimowych na uwagę na pewno zasługuje Michelin Alpin 6. Dzięki wykorzystaniu technologii EverGrip opona ta nie tylko świetnie zachowuje się na mokrych i zaśnieżonych nawierzchniach, ale także cechuje się doskonałą przyczepnością i długotrwałymi osiągami. Ten francuski producent już od ponad 130 lat dba o bezpieczeństwo kierowców na światowych drogach. Nic więc dziwnego, że jest to jedna z czołowych światowych marek oponiarskich. Osoby poszukujące najlepszego stosunku jakości do ceny powinny natomiast zwrócić uwagę na ogumienie Imperial Snowdragon HP. Model ten spełnia wszelkie wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych i cechuje się doskonałym prowadzeniem niezależnie od pogody. Innowacyjna mieszanka gumowa sprawia, że opona zachowuje swoje właściwości nawet przy naprawdę dużym mrozie.

Opony letnie do Mercedesa

Jeśli już mowa o Imperialu – w przypadku opon letnich koniecznie warto zwrócić uwagę na model Ecodriver 5. Ogumienie to charakteryzuje się nie tylko wysokim indeksem nośności, ale także doskonale radzi sobie podczas zmiennej, europejskiej pogody. Imperial po raz kolejny udowadnia, że bezpieczeństwo i komfort może iść w parze z dobrą ceną. Pośród opon z segmentu premium – zdecydowanie warto rozważyć zakup opon Goodyear Efficientgrip Performance 2. Ogumienie to nie tylko doskonale sobie radzi podczas hamowania na mokrej nawierzchni, ale także cechuje się niezwykle niskim oporami toczenia, sprawiając, że jazda na tych oponach jest naprawdę ekonomiczna. Jest to obecnie jedna z najbardziej zrównoważonych opon dostępnych na polskim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *