9 stycznia 2023

Jakie opony do Peugeot wybrać?

Wybór odpowiedniej jakości ogumienia ma kluczowe znaczenie dla komfortu prowadzenia pojazdu oraz poczucia bezpieczeństwa. Ważna jest nie tylko technologia produkcji opon, ale także ich rozmiar. Jaki rozmiar opon wybrać do Peugeota? Przy produkcji Peugeota 208 fabrycznie wykorzystuje się opony w rozmiarze 185/65 R15, 195/55 R16, 205/45 R17 i 205/40 R18. Nie to jednak jedyne rozmiary, z których mogą skorzystać użytkownicy Peugeota 208. Opcjonalnie można bowiem użyć opon w rozmiarze 195/50 R17, 205/55 R16, 215/40 R18. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do rozmiaru stosowanego ogumienia, najlepiej skonsultować ten temat ze specjalistą ds. doboru opon.

Opony letnie do Peugeot

W europejskim klimacie letnie opony muszą dobrze sobie radzić ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Z tego powodu warto wybierać ogumienie, które zostało wykonane z gumowej mieszanki wysokiej jakości oraz to oferujące możliwie najkrótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni. W klasie średniej na wyróżnienie z pewnością zasługuje Uniroyal RainSport 5. Innowacyjny bieżnik wzorowany na skórze rekina sprawia, że opona nie tylko świetnie zachowuje się podczas wykonywania manewrów, ale także zapewnia niesamowity komfort i bezpieczeństwo jazdy. Spośród letnich opon klasy premium dobrym rozwiązaniem będzie wybór Nokian Wetproof. Model ten już od kilku sezonów jest polecany przez ekspertów biorących udział w niezależnych testach bezpieczeństwa. Opony Nokian doskonale sprawdzają się zarówno podczas wakacyjnych upałów, jak i ostatnich wiosennych przymrozków.

Opony zimowe do Peugeot

Dobrej jakości opony klasy premium to wydatek rzędu kilkuset złotych. Warto zatem przejrzeć oferty topowych producentów i wybrać ogumienie najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Jednym z polecanych modeli ogumienia w tym segmencie jest Pirelli Snowcontrol Serie III. Opona ta co prawda nie może pochwalić się najniższymi oporami toczenia, lecz bardzo dobrze radzi sobie zarówno na suchych, jak i na mokrych nawierzchniach. Opona ta wykazuje również stosunkowo niski poziom hałasu, zachowując przy tym doskonałą przyczepność.

Z kolei wśród budżetowych opon na wyróżnienie zasługuje model Dębica Frigo HP2. Ta polska marka opon należąca do amerykańskiego koncernu Goodyear od lat produkuje opony wysokiej jakości za przystępną cenę. Inżynierowie Dębicy zadbali, aby opona miała stosunkowo niskie opory toczenia, a przy tym dobrze zachowywała się nawet na bardzo zaśnieżonej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *