9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do Volvo?

Volvo Car Corporation to szwedzki producent samochodów, który od blisko 95 lat zajmuje się produkcja aut osobowych, kładąc szczególny nacisk na wszelkie względy bezpieczeństwa. Marka należy do chińskiego koncernu Geely, jednak nowy właściciel zachował szwedzki charakter marki. Obecnie Grupa Volvo jest obecna w ponad 180 krajach świata.

Jednym z najlepiej sprzedający się aut tej marki w Polsce jest model Volvo XC60, czyli SUV klasy średniej produkowany od 2008 roku. W 2017 roku premiera miała druga generacja tego pojazdu. Model ten śmiało może konkurować jakością z takim markami jak Audi Q5 czy BMW X3. Decydując się na zakup nowego samochodu, warto o zadbać, aby jak najdłużej cieszył się on dobrymi osiągami. Każdy doświadczony kierowca wie, że wpływ na ogólną kondycję pojazdu ma między innymi dobrej jakości ogumienie. Z tego powodu wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki rozmiar opon wybrać do Volvo XC60? Które ogumienie najlepiej sprawdzi się w warunkach letnich, a które dobrze posłuży nam podczas śnieżnej zamieci?

Jakie opony do Volvo wybrać?

Oryginalne opony montowane w fabrykach Volvo w modelu XC60 mają rozmiar 235/65 R17, choć opcjonalnie stosuje także ogumienie w rozmiarach 235/60 R18, 235/55 R19. W przypadku zakupu samochodu z autoryzowanego salonu Volvo spokojnie możemy sprawdzić rozmiar naszego ogumienia na bocznej ściance fabrycznie zamontowanej opony. Pamiętajmy jednak, że nie tylko rozmiar ma znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy, ale także marka, jakość mieszanki gumowej oraz technologia produkcji opony.

Opony letnie do Volvo XC60 powinny być dobrane w sposób przemyślane. Pamiętajmy, że jest to jedyny element pojazdu, który ma bezpośredni kontakt z jezdnią i to on w znacznym stopniu odpowiada za komfort i bezpieczeństwo jazdy. Na polskim rynku oponiarskim znajdziemy dziesiątki marek opon letnich. W klasie premium na uwagę z pewnością zasługuje model Nokian Powerproof SUV. Opona ta posiada wysokie indeksy prędkości i nośności, a ponadto świetnie radzi sobie podczas hamowania zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Choć początkowo fińska marka Nokian Tyres skupiała się tylko na produkcji opon zimowych, tym modelem bezsprzecznie udowadnia, że także w tym segmencie ma coś do powiedzenia.

Po tę markę warto sięgnąć także, jeśli poszukujemy opon zimowych do Volvo XC60. Model Nokian WR SUV 4 spełnia wszelkie restrykcyjne normy Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Ponadto, jest to ogumienie testowane w surowych, skandynawskich warunkach, dlatego możemy być pewni, że opona ta dobrze sprawdzi się polskich, zimowych realiach. Specjalnie zaprojektowana rzeźba bieżnika sprawia, że opona nie ślizga się nawet na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni. Jest to świetny wybór dla osób, które cenią sobie poczucie bezpieczeństwa podczas bliskich i dalekich podróży. Ponadto producent zadbał, aby opony te były odporne na uszkodzenia oraz charakteryzowały się wyjątkowo długą żywotnością. Zakup wysokiej jakości opon zimowych ma szczególne znaczenie, jeśli mieszkamy na górzystym terenie lub często podróżujemy poza miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *