9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do samochodu marki Opel?

Opel to niemiecka marka samochodów osobowych wchodząca w skład francusko-włosko-amerykańskiego koncernu Stellantis. Spółka ta powstała na skutek połączenia włosko-amerykańskiego przedsiębiorstwa Fiat Chrysler Automobiles z francuską grupą PSA. Na polskich drogach najczęściej spotkamy się z Oplem Astrą – samochodem osobowym klasy kompaktowej produkowanym przez Opla od 1991 roku. Kilka miesięcy temu swoją premierę miała już szósta generacja tego pojazdu. Jakie opony do Opla wybrać?

Jaki rozmiar opon wybrać do Opla?

W związku z tym, że historia Opla Astry sięga już blisko trzech dekad, w ciągu tych trzydziestu lat niemiecki producent fabrycznie stosował opony w rozmiarach 165/70 R14, 175/70 R14, 185/60 R14, 185/65 R14, 185/65 R15, 195/60 R15, 195/65 R15, 205/50 R16, 205/55 R16, 215/40 R17, 225/40 R18. Wszystko zależy od generacji i wyposażenia pojazdu. W związku z tak szerokim katalogiem opon, o opinię najlepiej zapytać konsultanta w renomowanym serwisie marki Opel lub u autoryzowanego sprzedawcy opon. Dobrze dobrane opony to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy.

Opony letnie do Opla

Wybierając opony letnie do Opla warto kierować się etykietą Unii Europejskiej, wskazującą efektywność paliwową i hamowania na mokrej nawierzchni. Spośród ogumienia klasy premium na wyróżnienie z pewnością zasługują opony Continental EcoContact 6. Producent projektując szóstą generację tej niezwykle popularnej opony skupił się na zmniejszeniu oporów toczenia oraz na jeszcze lepszym przebiegu. Ponadto dzięki nowoczesnej architekturze bieżnika opony zachowują doskonałą przyczepność nawet w najbardziej deszczowe, letnie dni. Jest to jedna z najlepszych opon w swojej klasie. Jeśli poszukujemy czegoś tańszego – najlepszym rozwiązaniem będzie wybór atestowanych opon importowanych. Wśród kierowców dobrymi opiniami cieszy się model Firemax FM601. Jest to doskonały wybór do codziennej, miejskiej jazdy. Producent postawił sobie za cel oferowanie wysokiego komfortu i bezpieczeństwa w połączeniu z atrakcyjną ceną i jak najbardziej mu się to udało. Bieżnik dobrze odprowadza wodę, dzięki czemu auto prowadzi się pewnie nawet podczas manewrów na ostrych zakrętach.

Opony zimowe do Opla

W przypadku opon zimowych warto wybrać ogumienie wśród segmentu premium. Pogoda w naszym klimacie bywa kapryśna i nigdy nie wiemy, w jakich warunkach przyjdzie nam podróżować zimą. Na bezpieczeństwie nie ma sensu oszczędzać – zainwestowanie kilkuset złotych więcej w wysokiej jakości opony może nas uchronić przed groźnymi wypadkami, w których stawką jest nie tylko dobro naszego pojazdu, ale także nasze zdrowie.

W niezależnych testach bezpieczeństwa prowadzonych przez niemieckie automobilkluby, w ostatnich latach szczególnie polecane są opony Nokian WR Snowproof. Ogumienie to zyskało wysokie noty w testach TCS, Adac czy Auto Bild. Nokian to fiński producent opon specjalizujący się w produkcji ogumienia przeznaczonego do jazdy po śniegu. Wszystkie modele są testowane w surowych, skandynawskich warunkach. Ogumienie WR Snowproof dobrze wgryza się śnieg i zapewnia bardzo dobrą przyczepność hamowania nawet na zaśnieżonej lub oblodzonej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *