9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do samochodu marki Bentley?

Bentley to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Od dekad jest ona marzeniem osób ceniących sobie luksusowy styl życia. Przez kilka dekad marka tworzyła usportowione wersję Rolls-Royce’ów. Sytuacja zmieniła się nieco po 1998 roku, gdy Bentley Motors Limited trafił pod skrzydła niemieckiego koncernu Volkswagen AG. Obecnie największą popularnością wśród kupców cieszą się modele Flying Spur, Continental GT i Bentayga. Jest to kolejno samochód osobowy, sportowy i SUV. Skupmy się jednak na tym pierwszym modelu.

Bentley Flying Spur to osobowy model samochodu z segmentu aut luksusowych, produkowany pod brytyjską marką od 2005 roku. Trzy lata temu linia doczekała się już swojej trzeciej odsłony i nadal cieszy się ogromną popularnością – zwłaszcza wśród wielbicieli limuzyn. W celu zapewnienia sobie najwyższego komfortu jazdy i poczucia bezpieczeństwa – warto dobrać do samochodu tej klasy odpowiednie ogumienie. Na które modele warto zwrócić uwagę?

Jaki rozmiar opon wybrać do Bentley’a?

Przy produkcji Bentley’a Flying Spur II generacji fabrycznie wykorzystywano zazwyczaj ogumienie w rozmiarze 275/40ZR19, choć opcjonalnie możemy zamontować również opony w rozmiarze 275/35ZR20 i 275/35ZR21. Pamiętajmy jednak, że opony muszą być odpowiednio dopasowane do naszego pojazdu i ich rozmiar może różnić się nie tylko w zależności od wybranej generacji samochodu, ale także jego wyposażenia. Z tego powodu warto sprawdzić tę informację w instrukcji obsługi pojazdu, zapytać w autoryzowanym serwisie marki lub skorzystać z porady renomowanego wulkanizatora. Rozmiar opon możemy wyczytać również z bocznej ścianki opony aktualnie zamontowanego kompletu.

Jakie opony do Bentley’a wybrać?

Wybierając opony letnie do Bentley’a, warto zwrócić uwagę na model Pirelli P Zero. Ogumienie to charakteryzuje się bardzo wysokimi indeksami prędkości i nośności, a doskonałe parametry jezdne zapewniają komfortową i bezpieczną jazdę w każdych warunkach pogodowych. Potwierdzają to m.in. liczne niezależne testy bezpieczeństwa przeprowadzane co roku przez czołowe niemieckie automobilkluby. Tylko w ostatnich model Pirelli P Zero otrzymał bardzo wysokie noty w takich testach jak Auto Bild, TCS, Adac czy Auto, Motor und Sport. Ta włoska marka zapewnia doskonały komfort jazdy i najwyższe osiągi. Wszystko to dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i wieloletnim udoskonaleniom.

Jeśli chodzi natomiast o opony zimowe do Bentley’a – świetnym wyborem będzie Bridgestone Blizzak LM005. Jest to jedna z niewielu opon dostępnych na naszym roku, która może pochwalić się najwyższej klasy unijnym oznaczeniem, jeśli chodzi o zdolność hamowania na mokrej nawierzchni. Ponadto ogumienie to cechuje się stosunkowo niskimi oporami toczenia, a to z kolei wpływa na ekonomikę i ekologię jazdy. Dzięki zaawansowanej rzeźbie bieżnika i innowacyjnej mieszance gumowej opona dobrze zachowuje się nawet w naprawdę niskich temperaturach, jak również, gdy ulice pokryte są śniegiem, błotem pośniegowym czy marznącym deszczem. To doskonały wybór dla osób, które oczekują najwyższej jakości i nie zgadzają się na żadne kompromisy.

Kliknij tutaj, jeśli szukasz opon do Bentley’a => https://www.oponyprofi.pl/opony-do/bentley

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *