17 listopada 2022

Jak dobrać opony do samochodu Cupra Formentor?

Hiszpańska marka Cupra zyskuje coraz większą popularność, choć od jej debiutu minęły zaledwie cztery lata. Nie jest to jednak nowy producent na rynku motoryzacyjnym. Cupra została wydzielona ze struktur marki Seat i skupia się na produkcji samochodów osobowych ze sportowym charakterem. Marka należy do niemieckiego koncernu Volkswagen Group. Jednym z modeli, który wzbudził sporo zainteresowanie wśród wielbicieli motoryzacji, jest Cupra Formentor.

Cupra Formentor to kompaktowy SUV produkowany od 2020 roku. Nazwa Formentor pochodzi od najbardziej wysuniętego na północ punktu Majorki i zgodnie z wizją producenta, samochód ma odzwierciedlać czar tego miejsca. Jest to pierwszy model marki Cupra, który nie ma swojego odzwierciedlenia w portfolio Seata. Jeśli zdecydowaliśmy na zakup tego samochodu – warto o niego odpowiednio zadbać. Jedną z rzeczy, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest odpowiednie ogumienie.

Jaki rozmiar opon wybrać do Cupra Formentor?

Najczęściej spotykanym rozmiarem opon stosowanym przy produkcji Formentora jest 245/40ZR19. Warto jednak sprawdzić tę informację w instrukcji obsługi pojazdu. Mimo że marka jest dość młoda, to na terenie naszego kraju działają już autoryzowane serwisy Cupry, które również mogą nam udzielić taką informację. Pamiętajmy, że odpowiedni dobór opon ma ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Montaż źle dobranego kompletu może zakończyć się uszkodzeniem pojazdu lub – co gorsza – wypadkiem samochodowym.

Jakie opony do Cupra Formentor wybrać?

Odpowiednio zadbany samochód będzie służył nam bezawaryjnie przez wiele lat. Poszukując opon zimowych do Cupra Formentor, warto zatem rozważyć zakup opon premium, aby zapewnić sobie możliwie jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy. W tym segmencie na wyróżnienie zasługuje m.in. model Continental WinterContact TS 870 P, gdyż opony te świetnie się spisują w europejskim klimacie. Nowoczesny bieżnik i zaawansowana technologicznie mieszanka gumowa sprawiają, że opona dobrze wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe, a lamele sprawnie odprowadzają wodę spod kół w deszczowe dni. Continental zadbał także o to, aby opona cechowała się odpowiednią wytrzymałością i niskimi oporami toczenia.

Na rynku znajdziemy także szeroki wybór opon letnich do Cupra Formentor. Wśród nich jest m.in. Nokian Powerproof. Opony tego fińskiego producenta od dawna notują świetne wyniki w testach bezpieczeństwa – nie inaczej jest i w tym przypadku. Potwierdzają to m.in. ubiegłoroczne testy Auto, Motor und Sport. Zaawansowana rzeźba bieżnika sprawia, że samochód prowadzi się pewnie w każdych warunkach pogodowych, a ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu zostało zredukowane do minimum. Ważnym wskaźnikiem jest także indeks prędkości, który w przypadku tego modelu jest niebywale wysoki. Pamiętajmy, że Cupra Formentor to samochód ze sportowym charakterem, a więc przy rozwijaniu większych prędkości warto wybrać opony, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Zobacz tutaj jeśli szukasz opon do samochodu Cupra -> http://www.oponyprofi.pl/opony-do/cupra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *