9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do Subaru?

Subaru to japońska marka samochodów osobowych, która powstała w 1953 roku i jest ona współcześnie własnością przedsiębiorstwa Fuji Heavy Industries. Marka posiada fabryki w Japonii, USA, Tajwanie, Wietnamie, a także na Węgrzech. Choć samochody z gwieździstym logo nie cieszą się aż taką popularnością w Polsce, jak choćby doskonale wszystkim znana Toyota, nie brakuje amatorów motoryzacji, którzy chętnie sięgają po modele oferowane przez tego producenta. Jeśli jednak chcemy, aby pojazd nam przez długie lata służył bezawaryjnie, musimy o niego odpowiednio zadbać. Jedną z rzeczy, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest ogumienie. Jakie opony do Subaru wybrać?

Jaki rozmiar opon wybrać do Subaru?

Skupmy się na modelu Subaru Impreza. Jest to samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany przez japońskiego producenta od blisko 30 lat. Impreza to bezpośredni następca modelu Leon i przez ten czas doczekał się aż pięciu odsłon. W związku z tym na drogach możemy spotkać samochody, w których fabrycznie montowano opony w przeróżnych rozmiarach. W zależności od generacji i wyposażenia japoński producent w swoich fabrykach wykorzystywał opony o rozmiarach 175/70 R14, 185/65 R15, 185/70 R14, 195/60 R15, 195/65 R15, a nawet większe. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki rozmiar opon możemy zamontować – najlepiej sprawdzić to w instrukcji obsługi pojazdu lub w autoryzowanym serwisie marki. Pomóc mogą także specjaliści w salonach oponiarskich.

Opony letnie do Subaru

W segmencie klasy premium na wyróżnienie zasługują opony letnie Michelin Primacy 4. Model ten osiągnął doskonałe wyniki w licznym testach bezpieczeństwa, prowadzonych przez topowe niemieckie automobilkluby. Opona ta zapewnia znakomite osiągi w każdych warunkach pogodowych, a przy tym jest niebywale wytrzymała i długowieczna. Michelin zadbał, aby opona dobrze zachowywała się na drodze zarówno w słoneczne dni, jak i podczas ulewnego deszczu. Innowacyjny bieżnik dobrze odprowadza wodę spod kół, gwarantując oponom niebywałą przyczepność.

Jeśli poszukujemy czegoś nieco tańszego, warto rozważyć zakup opon Falken Sincera SN110. Ta japońska marka gwarantuje doskonały stosunek ceny do jakości, dzięki czemu cieszy się ogromną popularnością wśród kierowców. Asymetryczny bieżnik zapewnia krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, a innowacyjna gumowa mieszanka sprawia, że opona jest odporna na ścieranie, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć komfortową jazdą.

Opony zimowe do Subaru

Z kolei w przypadku opon zimowych, bez wątpienia doskonale sprawdzi się model Nokian WR D4. Ogumienie to dobrze wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe, a lamele świetnie odprowadzają wodę spod kół. Nokian to fiński producent, dlatego jego produkty są testowane w surowych skandynawskich warunkach, a opony świetnie radzą sobie w zmiennym, europejskim klimacie. Zastosowanie nowoczesnej mieszanki gumowej sprawia, że opon dobrze znosi wahania temperatur oraz gwarantuje niskie opory toczenia, które mają wpływ na spalanie paliwa.

Na oponach zimowych nie warto oszczędzać – zwłaszcza jeśli mieszkamy poza miastem. Lokalne drogi nie zawsze są w najlepszej kondycji, dlatego dobrze być przygotowanym na każde warunki pogodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *