9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do Bugatti?

Marki Bugatti nie trzeba nikomu przedstawiać. To prawdziwa legenda motoryzacji, która może pochwalić się blisko 115-letnią tradycją. Obecnie jest ona w rękach chorwacko-niemieckiego koncernu Bugatti-Rimac i skupia się na produkcji hipersamochodów, które zachwycają amatorów sportowych aut. Jednym z modeli, który do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem kierowców, jest Bugatti Veyron, który był produkowany w latach 2005-2015. Taki samochód wymaga jednak odpowiedniej troski – tylko wówczas możemy cieszyć się maksymalnymi osiągami, jakie daje posiadanie pojazdu tego typu. Elementem, na który szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, jest dobrej klasy ogumienie. Jaki rozmiar opon wybrać do Bugatti?

Przy produkcji tego modelu fabrycznie wykorzystuje się opony m.in. w rozmiarze 265/35Z R20 oraz 365/25Z R21. Należy pamiętać, że w przypadku hipersamochodów ogumienie musi być dobrane z najwyższą starannością. Wybór ogumienia w złym rozmiarze może kosztować nas uszkodzeniem auta, a nawet może być przyczyną groźnych wypadków drogowych. Jeśli nie mamy pewności co do rozmiaru – temat ten warto omówić ze specjalistą ds. obsługi klienta w autoryzowanym serwisie marki. Informację tę możemy zaczerpnąć również z instrukcji obsługi pojazdu. Poza rozmiarem ważna jest także klasa opony.

Jakie opony do Bugatti wybrać?

Wybór ogumienia do supersamochodów nie jest najłatwiejszy i z pewnością nie jest najtańszy. Jeśli ktoś jednak był w stanie zainwestować w pojazd tej klasy – z pewnością nie zamierza oszczędzać na ogumieniu. Jeśli chodzi o opony letnie do Bugatti w rozmiarze 265/35Z R20, na uwagę zasługuje model Pirelli P Zero. Model ten doskonale sprawdza się w przypadku limuzyn i samochodów sportowych najwyższej klasy. Na wybór tego modelu warto się zdecydować, gdyż zgodnie z unijną klasyfikacją, opona ta doskonale radzi sobie podczas hamowania na mokrej nawierzchni. Zapewnia poczucie komfortu i bezpieczeństwa niezależnie od warunków atmosferycznych oraz pozwala cieszyć się świetnymi osiągami. Do Bugatti świetnie sprawdzają się także opony Michelin Pilot Sport Cup 2 R. Najlepszym i zarazem najdroższym wyborem będzie jednak wybór ogumienia Michelin Pilot Sport PAX. Upewnijmy się jednak, czy dany model jest zgodny z właściwościami technicznymi naszego pojazdu.

Jeszcze trudniej zakupić odpowiednie opony zimowe do Bugatti Veyron. W tym segmencie na uwagę zasługuje model Pirelli SottoZero Serie 3. Opony te dobrze wgryzają się w śnieg i błoto pośniegowe oraz zachowują przyczepność nawet w trudnych warunkach drogowych. Ponadto charakteryzują się one niskimi oporami toczenia, cichą pracą oraz stosunkowo wysokim indeksem prędkości. Należy pamiętać, że wybór ogumienia to hipersamochodów, takich jak Bugatti Veyron musi być dobrze przemyślany. Warto wybrać opony, które posiadają oficjalną homologację producenta, gdyż wówczas możemy być pewni, że ogumienie będzie dobrze współpracowało ze wszystkimi systemami. Z tego powodu – każdorazowo wybór ten należy skonsultować bezpośrednio ze specjalistą, gdyż w zależności od tego, jakim konkretnie modelem dysponujemy, nasze potrzeby będą inne. Samochód klasy ultra-premium wymaga specjalnego traktowania. Tylko wówczas możemy cieszyć się maksymalnymi osiągami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *