9 stycznia 2023

Jak dobrać opony do samochodu Smart?

Smart to niemiecka marka samochodów, które doskonale spisują się w miejskich warunkach. Na pomysł stworzenie małego, ale wygodnego samochodu wpadł Nicolas Hayek, założyciel i właściciel firmy produkującej zegarki Swatch. Od 2020 roku Smart produkuję samochody wyłącznie elektryczne. Marka obecnie jest współwłasnością Daimlera oraz chińskiego koncernu Geely. Mimo że z samochodów typu Smart korzystamy głównie w miejskich warunkach – warto zadbać o odpowiednie ogumienie, które zapewni nam codziennym komfort jazdy. Jaki rozmiar opon wybrać do Smarta?

Smart obecnie produkuje dwa modele pojazdów – EQ Fortwo i EQ Forfour. Oba modele zadebiutowały w 2020 roku – wraz z przejściem przedsiębiorstwa na wytwarzanie samochodów elektrycznych. Skupmy się jednak na modelu EQ Fortwo, gdyż jest on fizycznie bardziej zbliżony do swoich poprzedników. W zależności od konkretnego wyposażenia – przy produkcji Smarta EQ Fortwo – stosuje się ogumienie w rozmiarze 155/60 R15, 165/65 R15 i 185/50 R16. Warto zweryfikować, jakie opony będą odpowiednie dla naszego egzemplarza. Informację tę możemy zaczerpnąć z instrukcji obsługi pojazdu lub w autoryzowanym serwisie marki.

Jakie opony do Smarta wybrać?

Mimo że Smarty wykorzystywane są głównie do jazdy po mieście oraz na krótkich podmiejskich trasach – nie możemy lekceważyć kwestii bezpieczeństwa. Z tego powodu warto wybrać opony zimowe do Smarta najwyższej klasy. Wyborem wartym polecenia jest bez wątpienia Bridgestone Blizzak LM005. Jest to jedna z najlepszych opon przeznaczona do jazdy w zimowych warunkach atmosferycznych. Innowacyjna kombinacja lameli sprawia, że samochód dobrze się zachowuje zarówno na śniegu i błocie pośniegowym, jak i w trakcie opadów deszczu. Model ten jest ponadto niezwykle wytrzymały i długowieczny, dzięki czemu nie musimy się martwić, że będziemy zmuszeni do zakupu nowego kompletu już po jednym sezonie. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na kupno opon klasy premium – dobrym rozwiązaniem jest zakup ogumienia Dębica Frigo 2. Ta polska marka od lat jest częścią amerykańskiego koncernu Goodyear, dzięki czemu ma dostęp do najnowocześniejszych światowych technologii. Opony Dębica oferują doskonały stosunek ceny do jakości, gwarantując nam komfort i bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach pogodowych.

Jeszcze większym wyborem możemy cieszyć się w przypadku, gdy naszym celem są opony letnie do Smarta. Jednym z modeli wartym uwagi jest Firestone Roadhawk. Te amerykańskie opony klasy średniej doskonale odprowadzają wodę spod kół, zapewniając nam przyczepność nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. W tym segmencie cenowym opony te zaliczane są do czołówki pod względem bezpieczeństwa. Ogumienie to zapobiega powstawania zjawiska aquaplaningu, a dzięki zastosowaniu innowacyjnej mieszanki gumowej – opona ta dobrze sobie radzi w każdych warunkach pogodowych. Jeśli natomiast poszukujemy ogumienia klasy premium – warto rozważyć zakup opon Goodyear Efficientgrip Compact. Poza doskonałymi właściwościami jezdnymi, ogumienie to charakteryzuje się wysokim indeksem prędkości oraz niskimi oporami toczenia. Dzięki temu jazda na tych oponach jest nie tylko komfortowa, ale również ekologiczna i ekonomiczna. To doskonały wybór dla osób, które troszczą się o przyszłość naszej planety.

Szukasz opon do samochodu Smart? Kliknij tutaj ->https://www.oponyprofi.pl/opony-do/smart

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *